הצטרפו לקריאה של הגולשים בחפספר

כל המאמרים שעוזרים לנו להמשיך הלאה בעולם הספרים

אז אתם רוצים ללמוד תואר ראשון בהיסטוריה?

 

מאמר זה בוחן את השיאים והמציאות היומיומית של לימודי תואר בהיסטוריה. אילו תארים נוספים נדרשים לכם? בכמה חומר קריאה מדובר? ולאילו משרות וקריירות עשוי תואר ראשון בהיסטוריה להכין אתכם? אז הנה כמה טיפים מובילים.

למה ללמוד היסטוריה?

תואר ראשון בהיסטוריה הוא כיף גדול – העיסוק העיקרי שלכם במשך שלוש או ארבע שנות הלימודים שלכם יהיה לקרוא ספרים, ללמוד, לדבר עליהם ולהתווכח על נושאים שאתם נהנים מהם. בלימודי ההיסטוריה תזכו להכשרה נרחבת בתחומים שיחולו על מגוון רחב של קריירות – בין אם הן קשורות להיסטוריה או לא.

תלמדו איך להציג ולבצע מחקר, תאפיינו את כישורי הכתיבה שלכם ותתכוננו לקריירה פוטנציאלית בתחום השידור והעיתונות; ניהול; מימון; מורשת; פוליטיקה; מחקר או לימוד נוסף, ואלו הם רק כמה מהאפשרויות שלימודי תואר ראשון בהיסטוריה פותחים בפניכם.

וזה לא הכול. תעשירו את היכולת שלכם לנתח ולחשוב באופן ביקורתי ואובייקטיבי, בעולם שבו יש לנו גישה גדולה יותר למידע, כולל למידע מוטעה, מכל דור קודם.

אילו תארים נוספים תצטרכו?

אין תארים ספציפיים הנדרשים ללימודי תואר ראשון בהיסטוריה, אולם בחירות נפוצות כוללות ידע בהיסטוריה, בספרות, והיסטוריה קדומה. אפשר גם לקחת קורסים במתמטיקה ופיזיקה, שעוזרים ללימודים, למרות שקורסים אלו אינם בגדר חובה.

כדאי לשקול לקחת קורס בשפות אם אתם יודעים שאתם רוצים ללמוד את ההיסטוריה של מדינה מסוימת, צרפתית למשל, מכיוון שזה יעזור לכם בעבודת המקור הראשונית. אבל זה לא חיוני לתארים מתקדמים בהיסטוריה.

טיפים מובילים ללימודי תואר ראשון בהיסטוריה

כחלק מתנאי הקבלה ללימודי תואר ראשון בהיסטוריה, תתבקשו להסביר למה אתם נלהבים מהנושא ולמה אתם הולכים להיות סטודנטים טובים. לשם כך עליכם להדגיש דוגמאות המדגימות את העניין שלכם בנושא. זה יכול לכלול:

  • פירוט ספרי היסטוריה שקראתם, בין אם אקדמיים ובין אם לא, ומה מצאתם בהם שעניין אתכם.
  • אזכור אתרים היסטוריים, כמו למשל מוזיאונים, טירות, שדות קרב וכו', בהם ביקרתם, והסברים לגבי מה שאהבתם בהם.
  • הדגשת תפקידכם בהתנדבות במוזיאון או באתר היסטורי מקומי, אם עשיתם זאת.

אבל ההסבר שלכם צריך גם להראות שיש לכם עניין אישי בנושא, ושיש לכם יותר מאשר רק תארים נוספים אחרים. הדגש הגדול ביותר צריך להיות על הדגשת התשוקה שלכם להיסטוריה, והדגשת כל חוויה רלוונטית אחרת, שאתם יכולים להוכיח.

מה קורה במהלך לימודי תואר ראשון בהיסטוריה?

התשובה הקצרה: יש לכם הרבה זמן פנוי. בהשוואה ללימודים לתארים אחרים, לימודי תואר ראשון בהיסטוריה יראו ירידה דרמטית בשעות הלימודים, כלומר, הרצאות וסמינרים, כאשר סטודנטים רבים למדעי הרוח לומדים במשך שש שעות בשבוע.

הדבר הגדול באוניברסיטה הוא שיהיה לכם החופש לבחור איך תנצלו את שעות הפנאי האלה. יחד עם זאת, עקומת הלמידה התלולה של כל הקורסים של השתלמות בהיסטוריה, מאזנת את החופש עם היותכם ממושמעים ללימודים על מנת לממש את התחייבויותיכם האקדמיות.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן