הצטרפו לקריאה של הגולשים בחפספר

כל המאמרים שעוזרים לנו להמשיך הלאה בעולם הספרים

איך קריאת ספרים תורמת להעשרת השפה?

קריאת ספרים תורמת לשפה

קריאת ספרים תורמת לשפה

ספרים שכתובים בשפה שאינה בשפת האם שלנו תמיד מאתגרים אותנו ועוזרים לנו ללמוד מילים חדשות באותה שפה. כמובן שגם ספרים בשפת האם עושים זאת, אבל זה נכון כפליים לספרים בשפה שנחשבת לשפה זרה עבורנו, כמו למשל ספרים באנגלית. מספיק שנתקלנו במילה שלא הכרנו והלכנו למילון לבדוק את התרגום שלה בשפתנו או את הפירוש המילולי שלה במידה ומדובר בשפת האם שלנו. גם עצם ההבנה של ההקשר והמקום שלה במשפט עוזרים לנו להבין מה היא אומרת. איך שלא נבחן את זה, מי שרוצים ללמוד אנגלית מדוברת ולהעשיר את השפה שלהם – כדאי שיקראו ספרים.

קריאת ספרים ויכולות דקדוקיות

ספרים נכתבים לרוב על ידי אנשים שהידע שלהם בשפה הנכתבת הוא גדול בהרבה מהממוצע, והשליטה שלהם בה מושחזת כמו הכתיבה שלהם. שפה עשירה נמדדת לא רק באוצר מילים, אלא גם ביכולת להשתמש בה באופן מדויק, יעיל ומרשים. קריאת ספרים עוזרת לנו להשתמש נכון יותר בזמנים, מדייקת את האיות שלנו בכתב, משפרת את ההבנה הדקדוקית שלנו ומפחיתה באופן ניכר טעויות לשון שונות. באנגלית באופן ספציפי קיימים זמנים רבים, וקריאת ספרים עוזרת מאוד להבנה כיצד להשתמש בהם בצורה נכונה.

קריאת ספרים ואוצר מילים

יש סיבה לכך שקוראים לכך "אוצר", וקריאת ספרים היא הדרך הטובה ביותר להגדיל את אוצר המילים שעומד לרשותנו. כך קל לשפר את הבנת הנקרא, הבנת הנשמע והיכולות הורבאליות שלנו באותה שפה. השפה הספרותית הרבה יותר עשירה וצבעונית ובעלת מנעד רחב יותר מאשר השפה המדוברת. גם אנגלית מדוברת בהחלט שואבת ממנה רבות, הרי גם כאשר מדברים עם אדם אחר, אפשר לעשות זאת באמצעות רמות שונות של שליטה בשפה ועם אוצר מילים רחב יותר ופחות.

קריאת ספרים וידע תרבותי ומקצועי

כאשר אנו קוראים ספר בשפה שאינה השפה הראשונה שלנו, אנחנו למדים אודות מי שכתב את הספר ואודות התרבות והסביבה שבה הוא גדל. אנחנו יכולים ללמוד על הסלנג שבו אותם אנשים משתמשים או אף על העגה המקצועית של המקצוע או התחום האקדמי שבהם הם עוסקים. מעבר לשפה כמכלול, ספרים רבים מייצגים קבוצות ותרבויות שונות. השליטה באנגלית מדוברת ואנגלית כתובה או ספרותית משתפרת פלאים כאשר אנחנו יכולים להבין בשפה של קבוצות, זרמים ותרבויות שונות במסגרת אותה שפה, לדעת להבחין ביניהם, להבין אותם ולתקשר איתם בצורה טובה וחלקה יותר.

שפה זה כח

שליטה גבוהה בשפה מעניקה לנו את האפשרות להרשים אנשים אחרים, בין אם בדיבור או בכתיבה. היא מאפשרת לנו להבין אותם טוב יותר ולתקשר איתם באופן מוצלח ונהיר. היא מאפשרת לנו להשתמש בשפה עשירה למען השגת המטרות שלנו, יהיו אשר יהיו. קל יותר להבין סמנטיקה ודקויות ולהבין לעומק את כוונת הדובר כאשר השפה שלנו עשירה, וכך גם קל יותר להעביר את המסרים שלנו עצמנו. אין ספק ששפה זה כח, וככל שהיא חדה, מדויקת ומלאה יותר, כך יהיה לנו כח גדול יותר בכל תחום בחיינו.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן