הצטרפו לקריאה של הגולשים בחפספר

כל המאמרים שעוזרים לנו להמשיך הלאה בעולם הספרים

איפה כדאי לחפש מידע על דיני עבודה?

ספרות מקצועית דיני עבודה

ספרות מקצועית דיני עבודה

אם אתם לא מכירים את עולם המשפט מבפנים, לא ישבתם על ספסל הלימודים במשך ארבע שנים כדי להכיר מקרוב מה מותר ומה אסור, באיזה דינים צריך לחפש עבור נושא מסוים ואפילו כיצד להגיש בקשה לבתי משפט, הרי שגם במקרה המצריך דיני עבודה לא תדעו כיצד להתנהל.

לכן, כדי שלא תלכו יותר מדי לאיבוד, הבאנו לכם טיפים כיצד והיכן לחפש מידע על דיני עבודה כאשר הכל פרוץ דרך האינטרנט וישנם אתרים שלמים הנוגעים בנושא אך עשויים להטעות אתכם-

בדקו עם עורך דין

אם הנושא אותו אתם צריכים לבדוק או לפתור קשור לדיני עבודה, הרי שהמקום הראשון שתרצו לחפש בו מידע נכון יהיה אצל עורך דין דיני עבודה. כשאתם מחפשים עורך דין, ודאו כי אתם מחפשים עורך דין שההתמחות שלו היא בדיני עבודה וכי הוא מכיר את דיני העבודה בצורה הטובה ביותר. כאשר אתם מתדיינים עם עורך דין שהתמחותו בדיני עבודה, המידע אותו תקבלו יהיה נאמן למקור, קביל עבור מה שאתם מעוניינים לעשות עם המידע וכמו כן תוכלו תמיד להמשיך את הייעוץ ולפתוח תיק אצל אותו עורך דין בכדי שיוכל להנחות אתכם לכל אורך הדרך שלכם.

בדקו באתרים המוכרים לעורכי דין

אם אתם לא ממהרים ללכת לפגישת ייעוץ עם עורך דין דיני עבודה, אתם תמיד יכולים לברר היכן עורכי הדין מחפשים את המידע הדרוש להם ולהסתמך על אותם מקורות מידע. ישנם אתרים כמו אתר 'נבו', אתר שהוא מאגר משפטי בו תוכלו למצוא תיקים זהים לתיק שאתם מנהלים כרגע, גם אם טרם התחלתם את התהליך. תיקים דומים לשלכם יכולים לתת לכם את ההבנה האם יהיה נכון מצדכם ללכת למשפט או האם ללכת לגישור וכן הלאה. אם לא הייתה זכייה בתיק, סביר שלא תרצו ללכת באותה הדרך.

בדקו באתרים לזכויות עובדים

כשמדובר בדיני עבודה, מדובר לרוב בחיכוכים לא פשוטים ביחסי עובד מעביד. ישנם אתרים מובילים אשר כל ייעודם היא לספק לכם, כעובדים, מידע על זכויותיכם, מה מגיע לכם מבחינת החוק והיכן אתם עוברים עליו. שוב, אם אינכם בקיאים בנושא דיני עבודה, ייתכן שלא תדעו היכן עובר הקו הדק בין נכון ללא נכון. אין לכם מה להרגיש רע לגבי זה, אך זכרו שאי ידיעת החוק לא פוטרת מעונש. לכן, אם אתם נמצאים בעיצומו של חיכוך עם המעביד שלכם, בררו באתרים הללו את חפותכם.

חפשו את דיני העבודה

בכל שנה יוצאת מהדורה חדשה של רוב הדינים הקיימים בארץ. ישנם דינים שמחויבים להשתנות מכל מיני סיבות בין אם מדובר בתיקונים או מדובר בשינויים בעקבות דברים שהשתנו במדינה. כך או כך, לכל דין קיים ספר המכיל בתוכו את החוקים שלו. כך, ואנחנו אומרים מראש שלא מדובר בספר דק, תוכלו לבדוק בעצמכם האם החוק עומד לצידכם או האם עליכם לשלם את שמגיע לצד השני. כשמדובר בדיני עבודה הדין מאוד ברור, נוקב וודאי. הספר, על אף עוביו, הוא בעל תוכן עניינים מפורט, כך תוכלו למצוא בקלות את הסעיף שמדבר על הנושא שלכם.

מה לעשות במקרה של תאונת עבודה?

לתאונת עבודה יש שני צדדים. יש את הצד שעבר את התאונה, העובד, ויש את הצד של המעביד אשר עליו האחריות מוטלת כאשר עובד שלו נפגע במהלך העבודה. אי אפשר להתחמק מהנושא הזה מאחר ותאונות רבות לצערינו קורות במהלך העבודה. אך כאשר קורית תאונה, האם תדעו מה לעשות, מה צריך לעשות ומה עליכם לתעד ולשמור? האם אתם יודעים לפי איזה נהלים ללכת ואיך לתפעל את האירוע?

התייעצו עם עורך דין

כן, אנחנו חוזרים שוב לעורך דין המתמחה בדיני עבודה. חשוב שתדעו כי לא כל עורך דין שמתמחה בדיני עבודה הוא דווקא עורך הדין שיתאים לכם עבור תביעות אובדן כושר עבודה. כאשר ישנם עורכי דין שעובדים בעיקר עם מעסיקים ולא עם מועסקים, סביר להניח שאותם לא תרצו לעבוד. אם הייתם מעורבים בתאונה בתוך מסגרת העבודה, לאחר שפינו אתכם ואתם, או קרובים אליכם פנויים לעסוק בזה, רצוי שיהיה לצידכם עורך דין שיוכל לנתב אתכם בצורה הנכונה ביותר אל מול המעסיק שלכם, אל מול חברות הביטוח ואל מול הביטוח הלאומי. אם אינכם מאורים בחוק ובמערכת בתי המשפט, עורך דין יהיה התשובה עבורכם.

דברו עם ביטוח לאומי

אחד הדברים הראשונים שאתם רוצים לעשות לאחר שעברתם תאונה בתוך מסגרת העבודה זה לדבר עם הביטוח הלאומי שיכיר בכך שאתם כרגע לא מסוגלים לעבוד. אובדן כושר עבודה הוא חיוני להכרה מאחר וזו דרך הפרנסה שלכם והדרך שלכם לחיות בכבוד. מאחר ואינכם יכולים לעבוד, רצוי שהמדינה תדע ותסייע לכם במה שהיא יכולה. הביטוח הלאומי גם יוכל לעזור לכם להבין אילו טפסים אתם צריכים למלא, אילו מסמכים אתם צריכים להראות ולהצהיר ולאיזה רופאים מומחים ללכת בכדי לאשר את שקרה לכם.

דיני עבודה, הינו תחום רחב הנוגע בכלל המקרים הקשורים למקום העבודה שלכם בין אם אתם מעסיקים או מועסקים. כאשר רוב הזמן העבודה היא על מי מנוחות, אפשר שתרגישו שאין לכם הצורך לבדוק מהן הזכויות המגיעות לכם בחוק ואיפה המעביד שלכם עובר את הגבול ולהיפך. כשיש מקומות עבודה שמנצלים לב טוב, כדאי שתדעו היכן העבודה שלכם מסתיימת והניצול מתחיל. שמרו על מה שמגיע לכם והילחמו למען זה. אם לא עכשיו, זה עלול להיות מאוחר מדי למתן הוכחות ובקשות לתביעות. ההמלצה האישית שלנו היא להתייעץ עם עורך דין דיני עבודה, גם אם תחליטו לא להמשיך איתו לכדי פתיחת תיק.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן