הצטרפו לקריאה של הגולשים בחפספר

כל המאמרים שעוזרים לנו להמשיך הלאה בעולם הספרים

יתרונות הקריאה אצל ילדים

kids-1093758_640 (1)

 

אהבת קריאת הסיפורים אצל ילדים לרוב לא באה בקלות. כהורים, אתם צריכים לחשוב איך למשוך את ילדכם לעולם הקריאה. אחת הדוגמאות הנפוצות היא להקריא להם סיפורים מגיל קטן.

מחקרים רבים מראים כי פעוטות וילדים קטנים אשר מקריאים להם סיפורים מדי יום גדלים עם אוצר מילים רחב יותר, מאלה שאינם קוראים מגיל צעיר כלל. לקריאה, בכל גיל, יש יתרונות רבים. הנה כמה מהם-

קריאה משפרת את יכולות השפה

בזמן שאתם מדברים עם הילדים שלכם כל יום, הרי ששפת היומיום בה אתם משתמשים לא משתנה לרוב ודי חוזרת על עצמה. קריאת ספרים מבטיחה שילדכם יהיה חשוף לאוצר מילים גדול יותר ובמגוון רחב של נושאים. פירוש הדבר שהם שומעים מילים או ביטויים שלא היו נתקלים בהם בזמן שיחות היומיום. ככל שילמדו יותר מילים, כך יהיה להם יותר טוב. כמו כן, עבור ילדים המדברים יותר משפה אחת, הקריאה היא דרך טובה לעזור למיומנויות השפה שלהם.

קריאה משפיעה על המוח

כאשר אתם מקריאים סיפור לילדים שלכם מגיל צעיר, אתם משפיעים על פעילות המוח שלהם. העובדה שאתם מקריאים להם סיפור למעשה מעניקה לפעילות המוח את הדחיפה הקלה אותה היא הייתה צריכה בשביל לתמוך ולקדם את כישורי הקריאה שלהם. מחקרים רבים מראים כי קריאה מגיל צעיר משפיעה על אזורים ספציפיים במוח ועוזרים לפיתוח השפה של הילד. כך למשל, הקריאה תוכל לעזור לילדכם בעתיד בשעה שיערך לביצוע מבחני מחוננים כאשר נדרשת הבנת הנקרא, הבנה בעל פה וכתיבה.

קריאה תורמת לידע הכללי

כאשר אתם מקריאים לילדים שלכם, אתם יכולים להפוך את בחירת הספר גם כן לפעילות. כאשר אתם מאפשרים לילד שלכם לבחור את הנושא עליו יהיה הספר אתם מאפשרים לו לזהות את הדברים שמעניינים אותו, לבחור נושאים שונים בכל פעם ולפתח את הידע הכללי והידע הספציפי יותר בכל נושא ונושא. ככל שהילד שלכם יצבור ידע מגיל צעיר יותר, כך יהיה לו קל לפתח קישורים חברתיים ולימודיים כאחד.

קריאה מפתחת את הדימיון

קריאה עם הילדים שלכם מאפשרת לילדים לפתח את הדימיון שלהם, בכך שעם כל תיאור ותיאור שלכם על המתרחש בספר, מהדמויות ונראותן ועד לטירות הגדולות, אתם מאפשרים לילדכם לצלול אל הספר ולראות בראשם איך כל דמות ודמות נראית. לא תוכלו לפספס את ההתרגשות בפניהם כאשר הם כל כך מרוכזים בעלילת הספר. כשבשגרה הילדים שלכם נחשפים לדי הרבה זמן מסך, בין אם דרך הטלוויזיה או הטלפון החכם, זמן קריאה יכול לספק להם זמן לדמיין.

כחושבים על זה, לקריאה יש אך ורק יתרונות והם רבים. קריאה אצל ילדים קטנים יכולים לעזור להם להתגבר על גמגום, על חוסר ביטחון, היא יכולה לעזור לחיבור ביניכם וליצור זמן מיוחד רק שלכם. כך שאם עד כה לא חשבתם להקריא לילדים שלכם, כרגע קראתם למה כדאי לכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן