הצטרפו לקריאה של הגולשים בחפספר

כל המאמרים שעוזרים לנו להמשיך הלאה בעולם הספרים

כותבים ספר? כך תוציאו אותו לאור

notebook-731212_640

 

אם אתם כותבים את הספר הראשון שלכם או שאתם כבר בסופו, דבר ראשון נאחל לכם המון הצלחה! אחר כך נשאל אתכם האם אתם יודעים כיצד להוציא את הספר שלכם לאור. אם מעולם לא הוצאת עוד ספר לאור, אין שום סיבה שיהיה לכם את הידע הנדרש להוצאה לאור. 

על כן, באנו לעזרת סופר עם המסלול הישיר להוצאה לאור-

נראות וכמות

אתם יכולים להיות הכותבים הטובים בעולם. זה לא אומר שאתם לא תהיו צריכים שמישהו יערוך לכם את הספר. כמות הפעמים שראיתם את המילים שלכם לעתים יכולה לבוא נגדכם ויתכן ותפספסו טעות כתיב או פסיק במקום הלא נכון. תפקידו של עורך הספר שלכם הוא לסדר לכם את הספר כך שיראה מעולה בסוף התהליך. לאחר מכן תרצו להתחיל לחשוב על מחברות ממותגות שיהפכו לאחר מכן לספר המוכן והמוגמר שלכם. בתחילה תרצו להדפיס מהדורה קטנטנה יותר עבור מוציאים לאור וחנויות ספרים במידה וירצו למכור. אחר כך חשבו על הכמות אותה תרצו להוציא, כמה תרצו להפיץ את הספר שלכם והיכן.

תמחור נכון

התמחור יבוא לאחר שעברתם את המבחן הראשון של הספר שלכם אצל המוציאים לאור ואצל חנויות הספרים השונות. יתכן וכל גורם כזה ימליץ לכם למכור במחיר אחר אך אתם יודעים, בעזרת העורך שלכם, כמה שווה הספר שלכם ובכמה אתם מוכנים להציע אותו לציבור הרחב. עניין התמחור משתנה מספר לספר ויש להביא בחשבון את אורכו של הספר, את הביקוש שעשוי להיות לו וכמה אתם מוכנים להיות בהפסד במידה והספר שלכם לא נחל הצלחה כמו שציפיתם.

צרו קבוצת שיווק לספר

אם אתם רוצים לצאת בקול תרועה ושאנשים כבר יכירו את הספר שלכם עוד בטרם יצא, רצוי שתהיה לכם קבוצת שיווק שתפעל עבור הספר שלכם. כמו שאמרנו בפסקה הקודמת, כל ספר מביא איתו משהו אחר. כך שאם לספר יש אופי דרמטי, השיווק גם הוא צריך להיות דרמטי. אם הספר מצחיק השיווק יהיה מצחיק וכן הלאה. צורת השיווק צריכה לבוא מכל מקום בין אם מדובר בשילוט, בפרסומת רדיו וברשתות החברתיות. לדוגמא, העניקו פרק אחד בחינם בכדי לאפשר לאנשים להבין האם השפה שלכם מדברת אליהם. 

הוציאו לאור

לאחר שעשיתם את כל מה שכתבנו פה, אתם יכולים להתחיל לחשוב על תאריך השקה לספר. כן כן, הגיע הרגע בו אתם לובשים את טיב מלבושיכם וחוגגים את הולדתו של הספר עליו עמלתם כל כך הרבה. נסו לחשוב על תאריך סמלי שייתן להשקת הספר כפל משמעות. תרצו להשיק ולהזמין מגוון רחב של אנשים לגלריה או לחלל מוזיאון כך שתוכלו לנאום מול כולם מבלי לפחד שלא ישמעו אתכם. 

כל מה שנותר לכם עכשיו הוא לסיים את הפרק האחרון ולצאת לדרך.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן