הצטרפו לקריאה של הגולשים בחפספר

כל המאמרים שעוזרים לנו להמשיך הלאה בעולם הספרים

כשידע זה כח, יודעים איך לרכוש אותו?

adult-1850177_640

 

כמעט ואין אמרה יותר מפורסמת מהאמרה 'ידע זה כח'. אך האמרה המפורסמת הזו, בוודאי לא אומרת איך ניתן לרכוש את הידע הזה שהופך לכח. אז התחלתם לחשוב על הלימודים האקדמיים שלכם ואתם לא יודעים אם יש בכם את מה שדרוש בשביל לרכוש ידע בצורה טובה מספיק.

והנה, בדיוק בשביל זה, אנחנו פה כדי ללמד אתכם איך ניתן לרכוש ידע בצורה הטובה ביותר טרם כניסתכם לתואר

בחרו את הקורסים הטובים ביותר עבורכם

החלטתם ללכת על תואר במשפטים. הכל טוב ויפה וזה גם תואר מצוין לעתיד שלכם. אך האם אתם יודעים מה מעניין אתכם בתוך התואר? לפני שאתם נרשמים, לפני שאתם מחליטים על הפקולטה הנכונה עבורכם, הציצו בקורסים הקיימים ובתחומי הלמידה ומצאו את מה שמעניין אתכם ולאיזה כיוון אתם חושבים שתמשכו עם התקדמות התואר. בחירת קורסים היא הרת גורל כאשר אתם חושבים על העתיד הרחוק שלכם.

פתחו את כישורי הכתיבה והקריאה שלכם

אם חשבתם שהבגרויות ביקשו מכם למידה קשה, עוד לא היכרתם את לימודי התואר. לימודים לתואר יכולים להיות סיזיפיים, קשים ולעתים נדמה שלא יגמרו לעולם. גם פה, לפני תחילת הלימודים האקדמיים שלכם, נסו להתאמן על מיומנויות הקריאה והכתיבה שלכם מאחר ותשתמשו בהם יותר מבכל מיומנות אחרת. כך, תואר שני במשפטים יוכל להיראות לכם מאוד פשוט כשתוכנית הלמידה היא קצרה יותר ומדוללת יותר מתואר ראשון במשפטים.

הכינו לוח זמנים

עם תחילת הלימודים, הכרת המרצים, הפרופסורים וכמובן החברים החדשים לספסל הלימודים, חשוב שתבנו לעצמכם מערכת שעות שבועית, חודשית, שנתית ומערכת אחת הכוללת את כל שנות התואר. כאשר אתם רואים את מערך הלמידה שלכם מול עיניכם כל הזמן, ההתנהלות שלכם תהיה נוחה יותר ומסודרת עוד יותר. אחד הדברים שגורמים לסטודנטים רבים ללכת לאיבוד הוא חוסר הארגון בהם הם נמצאים.

מצאו בחינות לדוגמא

בשנה הראשונה של התואר שלכם, תוכלו לחפש את אותם סטודנטים משנה שנייה שיהיו שמחים לשתף אתכם בחומר הלימודי שלהם מהשנה שעברה. כך, לא רק שתוכלו לקבל חומרים מסודרים מסטודנט שסידר ועיבד את כל החומר, תוכלו גם לערוך לעצמכם בחינות דוגמא מהבחינות של השנים הקודמות ובעקבות זאת לדעת בדיוק היכן אתם נמצאים מבחינת החומר הלימודי ומה עליכם לשפר.

הנורמה מכתיבה ללכת ללימודים אקדמאיים ובלי להתחשב במי שקל לו יותר או פחות ללמוד. אם אתם מוכנים להתחיל ארבע שנים של לימודים גבוהים וקשים, אתם חייבים לדעת איך ללמוד. בשביל זה, רצוי שתלמדו איך ללמוד בטרם נכנסתם למערכת הלימוד. כאשר הנושאים ללמידה בתואר הם רבים, אל תוסיפו לעצמכם עוד נושא שהוא ללמוד איך ללמוד. הכינו את עצמכם מבעוד מועד, לא תצטערו על זה.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן