הצטרפו לקריאה של הגולשים בחפספר

כל המאמרים שעוזרים לנו להמשיך הלאה בעולם הספרים

מדריך הטרמפיסט לגלקסיה

מדריך הטרמפיסט

 

 

מחבר: דאגלס אדמס

הוצאה לאור: כתר

הראשון מבין הטרילוגיה הקלאסית:: "מדריך הטרמפיסט לגלקסיה", "המסעדה שבסוף היקום", ו"היו שלום ותודה על הדגים". זוהי סדרת ספרי מדע בדיוני קומיים, שבמקור שודרה כתסכיתי רדיו ב-BBC Radio 4 בשנת 1978. הסדרה הפכה לתופעה בינלאומית רבת מדיה, והספרים תורגמו ליותר משלושים שפות, עד שנת 2005.

הספר הראשון בסדרה עוקב אחר הרפתקאותיו של האדם האחרון ששרד, ארתור דנט, בעקבות הריסת כדור הארץ על ידי צי כלי בניה. דנט ניצל מהרס כדור הארץ ויוצא למסע  שמהווה מדריך אקסצנטרי, הבוחן את הגלקסיה באמצעות מפגשים עם דמיות ביזאריות והרפתקאות מטורפות, כשהמוטו המנחה אותם הוא: "בלי פאניקה"!

מתוך הספר:

"לכוכב לכת זה יש בעיה: מרבית האנשים שחיו עליו היו אומללים במשך רוב הזמן. הוצעו פתרונות רבים לבעיה זו, אך רובם עסקו בעיקר בתנועתן של פיסות נייר קטנות וירוקות. רעיון מוזר כשלעצמו, משום שאחרי ככלות הכול, לא פיסות הנייר הירוקות הקטנות הן שהיו אומללות."

המשחק של אנדר

מחבר: אורסון סקוט קארד

הוצאה לאור: אופוס

324 עמודים

אנדרו "אנדר" ויגין חשב שהוא משחק משחקי מחשב מדומים, אך למעשה עסק במשהו מורכב הרבה יותר.  הוא התקבל לתכנית ההכשרה של בית הספר הממשלתי שגידל ילדים גאונים ואימן אותם כחיילים, כדי לפתח הגנה מאובטחת מפני התקפה של גזע זר ועוין על כדור הארץ.

הכישורים שלו הופכים אותו למנהיג בבית הספר והוא זוכה לכבוד של המורים בחדר הקרב, שבו ילדים משחקים במאבקים מדומים. הילדים גדלים בקהילה מלאכותית של חיילים צעירים. אנדר סבל מאוד מהבידוד, היריבות מצד עמיתיו, לחץ המורים, ופחד מטריד מהפולשים הזרים. הקרבות הפסיכולוגיים שלו כוללים בדידות, פחד להפוך לעריץ אכזרי.

הניסויים המגנטיים, המלחמה שמשתוללת כבר מאה שנים עם האויבים הזרים והחיפוש אחר הגנרל המושלם, נמשכים כל עוד שהמשחק נמשך. שני אחיו הגדולים של אנדר יוצאי דופן כמוהו, אבל בדרכים שונות מאוד, ולשלושתם יש את היכולת ליצור מחדש עולם. כלומר, אם העולם יצליח לשרוד.

מתוך הספר:

ה היה רק הוא ואני. הוא נלחם בכבוד. אלמלא הכבוד שלו, הוא והאחרים היו מרביצים לי יחד. הם היו הורגים אותי. חוש הכבוד שלו הציל את חיי. אני לא נלחמתי בכבוד, נלחמתי כדי לנצח."

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן