הצטרפו לקריאה של הגולשים בחפספר

כל המאמרים שעוזרים לנו להמשיך הלאה בעולם הספרים

מחפשים המשכיות אחרי התואר? תחשבו הנחיית קבוצות

people-2557396_640 (3)

 

אם למדתם פסיכולוגיה, עבודה סוציאלית, רפוי בעיסוק או בתחומי חינוך שונים, דעו כי הדרך שלכם לא נעצרת כאשר הגעתם לרמה בה אתם מטפלים מוסמכים וכבר נמצאים בשגרת העזרה למטופלים. לאחר שסיימתם לימודים הקשורים בנפש האדם ודפוסי ההתנהגות השונים של בני אדם, הנחיית קבוצות יכולה להיות הדבר הגדול הבא שלכם.

אם אתם אוהבים לסייע ולעזור, לתמוך ולשפר מצב, הנה 4 סיבות למה אתם צריכים להמשיך את דרכם בתחום הנחיית הקבוצות-

אין רגע דל

אם אתם תוהים איזה קבוצות בדיוק אתם אמורים להנחות, פשוט תחשבו על זה כך: קבוצות מתקיימות בכל יום, בכל מקום, בכל שלב ובכל צורה של קבוצה. כאשר יש קבוצות עבודה המתקיימות מכך שקבוצת אנשים עובדת באותו מקום ויש קבוצות המתקיימות מחוגים שונים או אפילו ממכנה משותף הקיים למספר אנשים. כאשר קבוצות מתקיימות מדי יום בכל ההיבטים, הבחירה שלכם תהיה לאיזו קבוצה לסייע. תופתעו לגלות שאין רגע דל בעולם הייעוץ וכי קיימות אינספור קבוצות שרק מחכות ליועץ שידריך אותם נכונה.

עזרה קולקטיבית

לא כל בעיות התקשורת נובעות מאדם אחד או שניים. ישנן בעיות תקשורת הנוצרות בעקבות תפקוד לקוי של קבוצה העובדת יחד. לימודי הנחיית קבוצות יכולה להביא לכם את הכלים הנכונים לעזור לתקן את התקשורת הלקויה, להבין את מבנה הקבוצה וכיצד היא אמורה להיות בנויה בשביל עבודה נכונה וכמו כן תינתן לכם האפשרות להתבונן מהצד בתפקוד הקבוצה ולתת דגשים לאחר מכן כאשר יש לכם את היכולת להסביר למה כל דבר צריך להיעשות בצורה בה אתם חושבים.

היכולת לעצור

לימודי הנחיית קבוצות תיתן לכם את היכולת לעצור את מערך העבודה של הקבוצה לה אתם מסייעים, לתת להם לראות כיצד התקשורת הלקויה שלהם פוגמת במערך העבודה שלהם ולתת להם לפתור את הקונפליקטים הפנימיים בצורה קבוצתית ומתורבתת. תינתן לכם האפשרות לשים את העובדות הקיימות לקבוצה ולראות כיצד ההבנה נופלת וכיצד הם מעוניינים לשפר את המערך ולשפר את התקשורת. בעזרת נתינת אתגרים לעובדים ולמנהלים, תוכלו לראות את ההתנהלות הישנה שלהם אל מול החדשה ולתת להם לראות את ההבדל.

האפשרות לשנות

עוד יתרון חשוב של לימודי הנחיית קבוצות הוא האפשרות שלכם לשנות את ההרגשות והמחשבות של אנשים שונים הבאים יחד כקבוצה. גם כאשר לא מדובר במקום עבודה, אלא בקבוצה בעלת מכנה משותף נפשי, אתם למעשה מקבלים את ההזדמנות להעלות לידי ביטוי את הפחדים והמחשבות של אנשים בעלי קשיים נפשיים ולתת להם לראות שישנם עוד אנשים העוברים את אותו הדבר כאשר ההרגשה הנפוצה ביותר במקרים כאלה היא תחושת הלבד. בכך שאתם מראים לקבוצה שלמה שהרגשות שלהם טבעיים אתם יכולים לשנות את ההרגשה שלהם בן רגע.

לסיכום, אם אתם מרגישים שלא מיציתם את עצמכם בתואר ומחפשים צורת עשייה מעט שונה, לימודי הנחיית קבוצות יכולה להיות המקום אותו חיפשתם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן