הצטרפו לקריאה של הגולשים בחפספר

כל המאמרים שעוזרים לנו להמשיך הלאה בעולם הספרים

ספרים חדשים – לבחור אותם נכון

Screenshot_14

בכל שנה יוצאים בישראל מאות ואלפי כותרים חדשים, חלקם בקטגוריית הפרוזה על הז'אנרים השונים שלה וחלקם האחר בקטגוריית ספרי העיון על כל תחומי החיים בהם הם נוגעים. העובדה הפשוטה היא, שעל קיומם של מרבית הכותרים האלה כלל לא תדעו ולא תשמעו ודווקא בהם יכול להסתתר ספר הפרוזה הבלתי נשכח שאתם מחפשים או ספר העיון שבאמת ישנה את חייכם. אז איך מוצאים ואיך בוחרים ספרים חדשים? על כך תוכלו לקרוא ממש כאן בשורות הבאות.

מוסיפים עוקב למו"לים המועדפים

כדי להגיע לספר שאתם באמת אוהבים, אתם צריכים תחילה להיחשף לכלל הספרים החדשים היוצאים לאור. הוצאות לאור נוהגות להעדיף סגנונות כתיבה מסוימים וקוראים נאמנים יודעים כבר לזהות את פערי הסגנון בין ההוצאות השונות ולבנות העדפות סביב הוצאות ספציפיות. אם אתם מחפשים ספרי עיון, תוכלו להוסיף עוקב על דף עסקי של הוצאות לאור המתמחות בז'אנר זה ולקבל סקירה של ספרים חדשים שיוצאים לאור בכל שבוע על בסיס קבוע. את אותו הדבר תוכלו לעשות בקטגוריית ספרי הפרוזה, אם כי בקטגוריה זו, בכדי לא להגיע למצב של הצפה, מומלץ להתמקד בהוצאות לאור שאתם באמת אוהבים ומתחברים אליהן.

רשימות רבי מכר

ישנם גופים רבים המפרסמים רשימות רבי מכר עדכניות על בסיס קבוע, הן לספרים בשוק הישראלי והן עבור ספרים חדשים בזירה הבינלאומית. אתרי אינטרנט גדולים ומובילים, כתבי עת ועיתונים ואפילו במדור הספרות של אתרי חדשות מובילים, תוכלו להיחשף לרשימות רבי המכר עם הטופ-5 בראשן ולאחר מכן רשימה של עוד עשרות ספרים מדורגים לפי ביקורות. אפרופו ביקורות, ביקורת גולשים יכולה לסייע לכם מאוד במציאת ספרים חדשים שיוצאים לשוק ושיכולים גם להתאים לכם. חשוב רק לוודא שאתם קוראים את הביקורות הללו באתרים המנהלים מדור ביקורות גולשים מהימן ואמין ולמרבה הצער, אין רבים כאלה.

מעקב אחרי תחומי עניין

ככלל, היכולת שלכם להגיע לספר המועדף עליכם תלויה לא רק בכישורי המעקב שלכם אחר מקורות שעוסקים באופן ישיר בעולם הספרים, אלא גם אחר מקורות שעוסקים באופן ישיר בתחום העניין שמעסיק אתכם. כך למשל, אם אתם מחפשים ספרי עיון בתחום הניהול, מעקב אחר קואוצ'רים, בתי ספר למקצועות הניהול ומנהלים מצליחים בארץ ובעולם, יכול לחשוף אתכם לספרים מצוינים שעליהם אתם מקבלים המלצה מהטובים ביותר. בתחום הפרוזה זה עובד קצת פחות, אבל גם המלצות חמות על ספרים חדשים בקטגוריה הזו, צפות אל פני השטח בדרך כלל במסגרות חברתיות, רשתות חברתיות ופורומים, לאו דווקא כאלה שעוסקים בעולם הספרים בלבד.

אפשר גם אחרת – הסתמכו על מומחים

אחרי שסקרנו את האפשרויות המרכזיות האלה, ישנה אופציה נוספת שכדאי להכיר – גורמים מקצועיים שבוחנים את הכותרים החדשים שיוצאים לאור, מדרגים אותם לפי פרמטרים מקצועיים שונים ונותנים לכם המלצות מותאמות אישית על פי העדפות שהגדרתם מראש. קשה לומר שזוהי אופציה שאתם רוצים להישען עליה באופן בלעדי, ממש כפי שאתם לא רוצים להישען על אף אופציה אחרת באופן בלעדי, אבל אם באמת חשוב לכם להגיע לספרים שיכולים לתרום לכם את המקסימום בחייכם הפרטיים או בחיי הפנאי שלכם, זוהי ללא ספק אופציה נהדרת לחשיפה והיכרות עם שלל ספרים חדשים שיוצאים לשוק חדשות לבקרים.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן