הצטרפו לקריאה של הגולשים בחפספר

כל המאמרים שעוזרים לנו להמשיך הלאה בעולם הספרים

קריאת ספרים כדרך להתכוננות למבחנים

adult-1869624_640 (1)

מה לא נאמר על החשיבות של המבחנים הפסיכוטכניים בצבא? למבחנים הללו יש חשיבות מכרעת אשר יכולה לסייע לכם לקבל את התפקיד שתמיד חלמתם עליו. אך אם לא תגיעו מוכנים למבחנים הללו, תוכלו לקבל ציון דפ"ר נמוך, ומכאן יהיה לכם קשה (עד כמעט בלתי אפשרי) לקבל תפקיד משמעותי בשירות הצבאי שלכם. אחד מהדרכים היעילות ביותר להתכונן למבחנים הפסיכוטכניים זה על ידי קריאת ספרים. לא מעט בני נוער נמנעים מלקרוא ספרים, ואת התוצאות ניתן לראות בצורה ישירה גם במבחני הדפ"ר. במאמר הבא נסביר לכם בדיוק כיצד קריאת ספרים תסייע לכם להתכונן באופן אפקטיבי למבחנים הפסיכוטכניים בצבא.

קריאת ספר מסייעת לכם לשמור על ריכוז

אחת מהבעיות המרכזיות של מרבית בני הנוער אשר נגשים למבחני צו ראשון בצבא זה אי היכולת שלהם לשמור על ריכוז לאורך זמן. לא מעט בני נוער שמגיעים למבחני הדפ"ר מרגישים כי הם מבינים ויודעים את החומר, אך הם פשוט לא מצליחים לקרוא את השאלות ולהפעיל את כל הגלגלים הנמצאים בתוך הראש.

במקרה הזה קריאת ספרים יכולה לסייע לכם ולעזור לכם לשמור על ריכוז אופטימלי גם לאחר קריאה ארוכה של מספר שעות. לכן תשתדלו לקרוא ספרים לאורך זמן לפני שתיגשו למבחנים הפסיכוטכניים, היתרון שלכם זה שתוכלו לסגל לעצמכם את היכולת הזאת בתוך זמן קצר. כך שגם אם המבחנים נמצאים ממש מעבר לפינה זה עדיין לא מאוחר מידיי.

העשרת אוצר המילים באמצעות קריאת ספר

יתרון משמעותי נוסף שיכול לתת פוש רציני לבני נוער שקוראים ספרים זה אוצר המילים אשר ברשותם. ברוב המכריע של הספרים אוצר המילים הינו בשפה יחסית גבוהה, דבר שיכול לסייע לכם להתמודד עם הפרק המילולי בבחינה הפסיכוטכנית. 

במקום לשנן כמו תוכי מאות מילים שונות, שאת רובן בין כה וכה לא תזכרו כאשר תגיעו לבחינה עצמה – תוכלו לעשות זאת על ידי קריאת ספר. באופן מוכח כאשר אתם לומדים מילים חדשות על ידי קריאת ספרים הן נשארות אצלכם לאורך זמן, ואתם תזכרו בדיוק מה הפירוש שלהם כאשר תצטרכו לפרש אותן במבחן עצמו. לא מעט מהמילים במבחן הפסיכוטכני נמצאים בספרים רבים בשפה העברית.

הבנת הנקרא ברמה גבוהה מאוד

עוד בעיה משמעותית של לא מעט בני נוער כאשר הם ניגשים למבחן הפסיכוטכני זה הבנת הנקרא ברמה ירודה מאוד. בבתי הספר קשה מאוד לשמור על רמת גבוהה בהבנת הנקרא ואת ההשלכות הישירות ניתן לראות במבחני הדפ"ר עצמם. לא מעט בני נוער מספרים כי הם ידעו את החומר אך לא הבינו מה רצו מהם בשאלות.

כך שמי שירצה ערכת הכנה למבחני הדפ"ר יוכל לקרוא ספרים וכך ישפר את רמת הבנת הנקרא אשר ברשותו. באמצעות האופציה הזאת יהיה לכם הרבה יותר קל לגשת למבחן וגם להבין בדיוק מה רוצים מכם.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן