הצטרפו לקריאה של הגולשים בחפספר

כל המאמרים שעוזרים לנו להמשיך הלאה בעולם הספרים

תמיד חלמתם לעצב ספר? תלמדו איך לעשות את זה

עיצוב גרפי לספר

עיצוב ספר בצורה נכונה יכול להיות מרכיב שיווקי משמעותי מאוד בו. ספר צריך להיות כתוב טוב, צריך להיות מעניין וצריך למשוך את הקורא עוד ועוד לקרוא בו, אך צריך שיהיה משהו שימשוך קוראים פוטנציאליים לקנות אותו ואז לפתוח אותו ולצלול לתוכו. כריכה בעיצוב מיוחד ומושך לא תפצה אומנם על תוכן לא מעניין אך היא מהווה מעין דלת כניסה לעולם מרתק, עולם חדש שנגלה לעיני הקורא, וכשהדלת יפה ואטרקטיבית הרצון להיכנס בה עז יותר. אם אתם חולמים על עיצוב ספרים, הנה כמה דברים שכדאי לכם לדעת על מרכיבי העיצוב וכמובן על איך אפשר ללמוד את התחום.

כל ספר והמבנה שלו.

לכל ספר יש מראה ייחודי משלו, מראה שהופך אותו לשונה מהאחרים. אך יש כמה מרכיבים שיש בכל ספר, כשהראשון בהם הוא הכריכה, זו שנגלית ראשונה לעין. לכריכה יש 3 צדדים – קדמי עליון, אחורי, זה שמונח על השולחן ולא תמיד נראה לעין, ושדרת הצד זו שמבצבצת לה מארון הספרים. יש שני סוגי כריכות, כריכה רכה וכריכה קשה והנייר הראשון שנגלה לעין, זה שבדרך כלל עבה יותר נקרא "פורזץ". אם נצלול עוד פנימה יש את השער בו יש לפעמים תקציר של שניים – שלושה משפטים ואז פרקי הספר והתוכן עצמו.

אילו תוכנות גרפיות צריך ללמוד?

אם אתם רוצים ללמוד עיצוב ספרים, התוכנות שתלמדו יהיו עבורכם נכס מכיוון שניתן באמצעותן לעצב עוד אלמנטים גרפיים רבים אחרים. הראשונה היא אינדיזיין, תוכנת הוצאה לאור שולחנית מבית חברת אדובי, תוכנת עימוד באמצעותה ניתן לייצא מסמכים בפורמט PDF כמו גם לעמד ספרים. השנייה היא פוטושופ, תוכנת העיצוב המוכרת יותר מבין שלל התוכנות הגרפיות הקיימות. היא זו שבאמצעותה עורכים ומעצבים תמונות, יוצרים עליהן מניפולציות שונות ולעניין ספרים, היא מסייעת בעיצוב הכריכה, פרסומים בתוך הספר וכדומה. השלישית היא אילוסטרייטור שהיא תוכנה מדהימה לעיצוב גרפי בפני עצמה, תוכנה שפחות נעשה בה שימוש בעיצוב ספרים אך אם כבר לומדים תוכנות גרפיות, כדאי גם ללמוד אותה.

איך לומדים?

עיצוב ספרים ועיצוב גרפי בכלל ניתן ללמוד בלא מעט מכללות שמלמדות את התחום, כשבסיום הלימודים תדעו בין השאר לעצב ולעמד ספרים. אך הדרך הטובה היעילה והפשוטה ביותר היא ללמוד עיצוב גרפי און ליין עם מורה פרטי, מאיפה שרוצים, מתי שרוצים וכמה שרוצים. לימוד און ליין אחד על אחד עם מורה פרטי טומן בחובו כמה יתרונות. ראשית כפי שציינו, לא צריך להיות מקובעים למקום אחד. אפשר תיאורטית להיות גם באמצעי טיול בחו"ל או בכל מקום אחר. שנית, ההתקדמות היא בקצב של התלמיד כך שהוא לא מפספס כלום ושלישית, אין נוחות גדולה יותר מאשר ללמוד מהבית או מאיפה שנוח, במקום לצאת מהבית, לעמוד בפקקים ולהגיע מותשים ללימודים.

עיצוב ספרים הוא תחום מרתק ואם אתם מאוהבי הספרים ורוצים לעסוק איכשהוא בתחום, זו אופציה ששווה לכם לשקול.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן