הצטרפו לקריאה של הגולשים בחפספר

כל המאמרים שעוזרים לנו להמשיך הלאה בעולם הספרים

3 טיפים ללמידה טובה יותר

open-book-1428428_640

 

סיימתם את התואר הראשון, עברתם את כל בחינות ההסמכה ואתם נרגשים לקראת מה שעתידכם צופן לכם. בזמן שסטודנטים אחרים הנרגשים כמוכם ניגשים לשוק העבודה ומתברגים ישירות בתחתית פירמידת המשרד, קיימת אפשרות נוספת, המזמינה אתכם להמשיך ללימודי תואר שני ולהמשיך להתמקצע במה שלמדתם עד כה.

אתם אחרי תואר אחד, כבר יודעים את התבנית, את המראה ואתם ודאי בטוחים בדרך הלמידה שלכם. אך בזמן שאתם כה בטוחים בצורת הלמידה שלכם, האם היא באמת נכונה? הנה 3 טיפים ללמידה טובה יותר, אם תפעלו לפיהם, השמיים הם בהחלט הגבול עבורכם.

קריאה חוזרת היא בזבוז זמן

מחקר חדש שיצא לאחרונה במחלקת הפסיכולוגיה של אוניברסיטת וושינגטון מצביע כי קריאה חוזרת של החומר אינה נותנת כל התקדמות או ידע נוסף. המחקר מסביר כי בקריאה הראשונה קיימת הבנה רבה על הנלמד, אך בקריאה השנייה קיימת תחושה של 'אני יודע את זה כבר' ובכך החומר לא מעובד בצורה עמוקה ולא קיימת הבנה יתרה מהקריאה השנייה. כשאתם מכינים את עצמכם לקראת לימודי תואר שני, זכרו כי קריאה מחדש היא קריאה שטחית- היא נותנת את האשליה שאתם מכירים את החומר טוב אך למעשה יוצרת פערים.

שאלו את עצמכם שאלות

אחת השיטות המומלצות ביותר בזמן למידה ובעיקר אם לקחתם על עצמכם לימודי תואר שני, היא שיטת השאלות. במקום לקרוא את החומר בשנית, ערכו לעצמכם שאלון על החומר שלמדתם. לא רק ששאילת השאלות ומענה עליהן תעזור לכם להכיר את החומר הנלמד, היא גם תיתן לכם את האינדיקציה להיכן אתם עומדים מבחינת החומר. שאלות עוזרות להבין את החומר טוב יותר ומייצרות זיכרון למידה חזקים. כשאתם שואלים את השאלות אתם למעשה מנסים להסביר, ובעשותכם זאת, אתם יוצרים הבנה טובה יותר שמובילה לזיכרון טוב יותר וללמידה מקיפה יותר.

אל תחכו לרגע האחרון

אמנם לימודי תואר שני נותנים יותר זמן ואוויר לנשימה, אך אין זה אומר שאתם צריכים לנוח על זרי הדפנה. כשאתם מקבלים את תוכנית הלימוד ואת תאריכי ההגשות והמבחנים, עשו לעצמכם טבלה מסודרת בה אתם מחלקים את זמן הלימוד שלכם כראוי. כשאתם לחוצים ודוחסים הרבה מידע בזמן קצר, הסיכוי שתזכרו הכל ותצליחו להביא ציון גבוה הוא די נמוך. ארגנו את זמן הלימוד שלכם כך שכל יום תלמדו מספר שעות ולאחר מכן תנו לעצמכם ולראש שלכם לנוח.

גם אם לא מדובר בלימודים לתואר שני, גם אם אתם רק עכשיו מתחילים את לימודי התואר הראשון שלכם וגם אם אתם רק חושבים על תואר, לדעת איך ללמוד ואיך להתכונן למבחנים ועבודות זה דבר חיוני אם אתם מתכוונים להיכנס לתוכנית לימודים ארוכה כלימודי תואר ראשון או שני.

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן